KONST / Litografier / Färglitografi 15026157
nr 1502 6157
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Utsikt mot trädgård. Signerad, färglitografi, daterad 1981. Numrerad 330/410. Bildmått: 36x36 cm, yttermått inklusive ram: 51x46 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
måndag 14 november 2022
kl 18:26:43
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg